BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ
 
AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Paylaş | 
 

 GÜN SAZAK

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ülkü gülü/m
KAĞAN

avatar


MesajKonu: GÜN SAZAK   Çarş. Tem. 01, 2009 9:46 pmDerin Devletin Değil, derin milletin temsilcisiydi...
Türkmen Beyi
ŞEHİT GÜN SAZAK
(1932-1980)

"
Bizi öldürebilirler, fakat davamızın yürüyüşünü kimse engelleyemez."
BİYOGRAFİSİ

27 Mayıs akşamı komünist katiller tarafından şehid edilen Gün Sazak, 26 Mart 1932 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara Maarif Kolejinde yapan Sazak 1951-1959 yılları arasında Birleşik Amerika'ya gitti. Burada California Polytechnic-Curleck Koleji'nde süt sanayii ihtisası yaptı. 1955-1956 yılları arasında çiftlik yapan Sazak, 1956-1958 yıllarında askerlik vazifesini ifa etti.

Askerliği bitince çiftliği sürdüren Sazak, 1972 yılında bir inşaat firması kurarak müdürlüğünü üstlendi. Bu firmanın müdürlüğü döneminde 6 liman, 1 havaalanı ve bir hastahanenin yapımında görev aldı.

Gün Sazak daha sonra Türk Milliyetçiliği fikrinin siyasi hayattaki aksiyonu MHP'ye girdi ve genel kurul üyeliğine seçildi. 1973'deki kongre ile yeniden genel kurul üyeliğine getirildi. Bu kongre Sazak'ı aynı zamanda MHP Genel Başkan Yardımcısı yaptı.

Şehid Gün Sazak 21 Temmuz 1977 tarihinde kurulan AP, MSP, MHP koalisyon hükümetinde parlemento dışından Gümrük ve Tekel Bakanı oldu. Gün Sazak'ın bakanlık dönemi Türk tarihinde kaçakçılığa karşı en şiddetli mücadelenin yürütüldüğü bir dönem olarak hatırlanacaktır. Gün Sazak, üstün çalışma şevki ve azmi ile başarılı bir bakanlık döneminde dost ve düşman herkesin takdirini kazanmıştı.

İngilizce bilen Sazak evli ve iki kız, iki erkek dört çocuk babasıydı... Büyük dava adamı, Ülkücü Lider, Şehid Gün Sazak, sağlığında Türklük düşmanlarının saldırılarına, iftiralarına uğramıştı...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ülkü gülü/m
KAĞAN

avatar


MesajKonu: Geri: GÜN SAZAK   Çarş. Tem. 01, 2009 9:48 pm


31 Mayıs 1980 Cumartesi, Hergün Gazetesi

GÜN SAZAK ŞEHİT EDİLİYOR

Gün Sazak 27 Mayıs 1980 Salı akşamı, evinin önünde, Dev-Sol lideri Dursun Karataş'ın emriyle bu örgütün militanları tarafından düzenlenen haince saldırı sonucu şehid edildi. Sazak'ın şehadet haberi başta MHP olmak üzere bütün ülkede bomba etkisi yarattı. Hergün, yurdun dört bir yanında birçok mensuplarını al bayrağa sarılı tabutlarla, tekbir sesleriyle toprağa veren Milliyetçi Hareket camiası, MHP Genel Başkan Yardımcısı Gün Sazak'ın şehadet haberiyle adeta yıkılmışlardı. Düşman MHP'yi tam onikiden vurmuştu. Artık komünist-terörün vurduğu; öğrenci-memur, işçi-köylü, esnaf, ocaklı, partili yöneticilerin yanına, şehitler kervanına bu sefer de, en üst düzeyde partide görev yapan, bakanlık görevinde de bulunmuş, mümtaz bir şahsiyet olan Gün Sazak da katılacaktı.

Türk Milleti Sazak'a ağlıyordu. Ülkenin her yanında, şehadet haberinin dtıyulmasıyla birlikte il, ilçe ve belde teşkilatlarında bayraklar yarıya indirilip, siyah bayrak çekiliyordu.

MHP Başkanlılk Divanı da acele toplanarak "gerekirse sine-i millete döneriz" kararını kamuoyuna açıklayacaktı. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere, Adana, Bursa, Antep, Trabzon, Konya, Kayseri, Maraş, Tokat, Çorum, Yozgat, Eslcişehir, Elazığ, Erzurum, Sivas, Çankırı, Kütahya, Manisa, Amasya gibi illerde, Gün Sazak'ın toprağa verileceği güne kadar binlerce ülkücünün katıldığı kitlesel gösteriler yapıldı. Ülkenin çeşitli yerlerinde büyük camilerde ruhuna Kur'an-ı Kerim okundu. Okullarda boykotlar yapıldı, forumlar düzenlendi, lkızıl terörü lanetleyen yüzbinlerce bildiri dağıtıldı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ülkü gülü/m
KAĞAN

avatar


MesajKonu: Geri: GÜN SAZAK   Çarş. Tem. 01, 2009 9:51 pm


BAŞBUĞ ŞUNLARI SÖYLEDİ:

Genel Başkan Yardımcısı Sadi Somuncuoğlu'nun konuşmasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Türkeş, konuşmasında şunları söyledi:

"Çok değerli arkadaşlarım, büyük dava adamı, temiz insan, büyük vatansever, vefakar, küçüklerine karşı şefkatli ve memleketine, devletine karşı her türlü fedakarlığı benimseyen yüce ruhlu arkadaşımız Gün Sazak Bey'i sevdiği vatan topraklarına emanet etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Değerli arkadaşlarım, Gün Sazak hem çok değerli bir devlet adamı, hem çok imanlı bir vatansever, bir milliyetçi, hem de gönlü insan sevgisi ile dolu, insanlara karşı şefkatle, yardım duygularıyla dolu büyük ruhlu, büyük insandı. Gün Sazak, insanlığı aşağılatan her türlü fikre karşı, Gün Sazak insanların saadetinin hür olmalarına bağlı olduğuna derinden inanmış, kanaat getirmiş, demokrasiye inanmış, hakkı, adaleti herşeyin temeli kabul eden büyük bir yaratılıştaydı. Gün Sazak, aynı zamanda yiğit bir Anadolu çocuğuydu. Cesur bir insandı. Kendisine tehlikelerden, suikastlerden bahsedildiği zaman güler geçerdi.

Değerli arkadaşlarım, niçin Gün Sazak'ı vurdular? Neden Gün Sazak'ı Türk Devleti'nin düşmanları, vatan hainleri, Türkiye'yi sömürge yapmak için sömürgecilerin satılmış uşakları niçin hedef seçtiler? Çünkü Gün Sazak, herşeyden evvel Türk vatanının bütünlüğünün korunması, Türk Milletinin birliğinin korunması, dünya üzerindeki biricik bağımsız Müslüman Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşatılması için faaliyet içinde idi, gayret içinde idi. Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelen tehlikelerin önlenmesi için gayret içinde idi. Çünkü Gün Sazak köleliğe karşı, esarete karşı, insanın insana kul olmasına karşı mücadele halinde idi. Çünkü Gün Sazak, çok partili hürriyetçi demokratik rejimin yaşaması, bu demokratik rejimi yıkarak yerine bir komünist dikta rejimi kurulmaması için gayret içinde idi. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanları, Türkiye'yi sömürge yapmak isteyenler, Türk Milletini parçalayarak kölelik rejimine götürmek isteyenler Gün Sazak'ı hedef seçmişlerdir. Ama değerli arkadaşlarım, Gün Sazak'ın yolunda gayret gösterdiği, çalıştığı ve en sonunda canını da çekinmeden feda ettiği kutsal dava; Türk milletinin kalbinden gücünü alan, Türk milletinin milli iradesini temsil edene kutsal dava devam edecek, yaşayacaktır! Bu kutsal davanın bütün Türk Milleti sahibidir. Bütün Türk Milleti bu kutsal davaya kıymaya kalkanlara karşı, bu devleti parçalamak isteyenlere karşı ayağa kalkmaktadır, olduğıı yerden doğrulmaktadır. Türk milleti ayağa kalktığında bütün bu hıyanetler ezilip gidecektir! Hainlerle beraber olanlar, onlara arka çıkanlar, onlara şöyle veya bu şekilde destek olanlar, yalan ve iftiralarla gerçekleri saklayamayacaklardır. Türk milletinin yaşama azmini, bağımsız yaşama azmini hiç bir hıyanet engelleyemeyecektir.

Değerli arkadaşlarım, Gün Sazak, inandığı dava uğrunda şehid oldu. 0 ölmedi, her zaman aramızdadır, aramızda yaşayacaktır; hatırası ile, fikirleri ile, davası ile Türk milletine güç verecektir, hız verecektir. Şehidler ölmez. Allah rahmet eylesin."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
YaLNıZ KURT
KAĞAN

avatar


MesajKonu: Geri: GÜN SAZAK   Perş. Tem. 02, 2009 3:51 pm

GÜZEL PAYLAŞIM EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
GÜN SAZAK
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
BOZKURTLAR OTAĞI :: ÜLKÜMÜZ TURAN :: ŞEHİTLERİMİZ-
Buraya geçin: